COMPAREX SoftCare
Obejrzyj video – COMPAREX SAM2GO
Obejrzyj video – COMPAREX Arbitrage

COMPAREX SoftCare. Wyższy poziom licencjonowania oprogramowania.

Brzmi bardzo prosto. Ale tak nie jest.

W firmie COMPAREX ponad 2,450 pracowników w obecnie 35 krajach na całym świecie zajmuje się pozyskiwaniem i zarządzaniem licencjami na oprogramowanie oraz prawami do jego użytkowania. Nasze doświadczenie jest oparte na ponad 30 latach doświadczenia na tym rynku i zostało zweryfikowane przez ponad 4,750 certyfikatów ze strony 70 dostawców oprogramowania.

Na całym świecie oprogramowanie jest uważane za towary, usługi i prawo o różnych rodzajach wykorzystywania i różnych okresach wykorzystywania. Przede wszystkim złożone sytuacje prawne przy przenoszeniu praw do użytkowania oraz inne regulacje podatkowe i fiskalne (podatek potrącany u źródła, podatek od wartości dodanej) wymagają profesjonalnego zarządzania licencjami.

Umowy – wybór najlepszego modelu zaopatrzenia

Analizujemy Państwa środowisko oprogramowania w czterech krokach i projektujemy dla Państwa optymalny model zaopatrzenia, przy uwzględnieniu następujących aspektów:

 Krok 1

Analiza popytu na produkty kluczowe

 Krok 2

Analiza popytu na produkty dodatkowe

 Krok 3

Konsolidacja w modelu zaopatrzenia

 Krok 4

Wsparcie przy negocjowaniu umów

  •  obniżenie kosztów licencjonowania i utrzymania
  •  korzystanie z dostawców międzynarodowych
  •  zgodność licencjonowania
  •  uproszczenie zarządzania licencjami

 

Relacje z dostawcami

Wszystkie działania są oparte na naszym doświadczeniu w zakresie programów licencjonowania, produktów i umów z dostawcami oprogramowania. Z tego względu COMPAREX utrzymuje doskonałe relacje ze wszystkimi wiodącymi przedstawicielami branży i utrzymuje najwyższe standardy certyfikacji, prawie bez wyjątku. Nasze portfolio zawiera produkty od ponad 2,450 dostawców.


Geografia – ustalanie najlepszej ceny na rynku międzynarodowej

Nasze kompleksowe podejście do rynku umożliwia nam dokonywanie międzynarodowych porównań w celu znalezienia jak najlepszej ceny na świecie.

W tym celu wykorzystujemy:

  •  wahania kursowe oraz
  •  różnice w regionalnej polityce cenowej dostawców oprogramowania
  •   24 różnych systemów walutowych

Geografia – ustalanie najlepszej ceny na rynku międzynarodowej


Prawo podatkowe – regulacje obowiązujące przy przenoszeniu praw do wykorzystywania

Złożone regulacje podatkowe (np. dotyczące podatku VAT lub podatku potrącanego u źródła) odgrywają bardzo ważną rolę, zwłaszcza w transakcjach międzynarodowych. Brak zgodności może prowadzić do konsekwencji karnych.

Poprzez utrzymywanie globalnego systemu ERP z centralnym węzłem, COMPAREX zapewnia zgodność z regulacjami podatkowymi i przepisami dotyczącymi licencjonowania oraz upraszcza opcje dostawy z 561 do 33 wariantów!

The COMPAREX hub system


Zgodność licencyjna – równowaga między użytkowaniem a licencjonowaniem

Zgodność – a w szczególności przejrzystość – jest ważna nie tylko ze względu na regulacje podatkowe. Jeżeli liczba zainstalowanych produktów oprogramowania przekracza liczbę licencji, przeprowadzenie audytu przez dostawcę oprogramowania może skutkować grzywną („niedobory licencji“).

Jeżeli jednak liczba zakupionych licencji przewyższa liczbę faktycznie potrzebnych licencji, być może istnieje potencjał uzyskania oszczędności („nadwyżka licencji“).

        Ryzyko kosztowe na wypadek audytu
         
    Potencjalne oszczędności    
         
         
         
Wymagania w zakresie oprogramowania (np. 1,000 licencji).   Ilość licencji zakupionych (np. 1,200 licencji).
»nadmiar licencji«
  Ilość licencji zainstalowanych. Więcej niż ilość zakupiona (np. 1200 zamiast zakupionych 1000)
»niedobór licencji«


Czas – synchronizacja przedłużania umów

Zsynchronizowanie przedłużania istniejących umów o różnych okresach ważności oferuje znaczny potencjał oszczędności. Można wówczas dokonać konsolidacji różnych umów i ich zbiorczego przedłużenia. Tym samym można osiągnąć lepsze warunki przy negocjowaniu zakupu ze względu na zakup większej ilości w ramach umowy.

Umowa A   Nowa
skonsolidowana
umowa
         
Umowa B  
         
Umowa C  
  Przedłużenie


Procesy – bezpieczne i efektywne przetwarzanie zamówień

bezpieczne i efektywne przetwarzanie zamówieńPrzy korzystaniu ze zautomatyzowanych i kontrolowanych procesów zakup licencji na oprogramowanie jest nie tylko szybszy, ale także bardziej wiarygodny i efektywny.

COMPAREX oferuje indywidualnie dopasowane rozwiązania w zakresie zakupu i zarządzania oprogramowaniem według Państwa specyficznych potrzeb – od prostego sklepu internetowego po w pełni zintegrowany łańcuch dostaw internetowych.

 

Kontakt

Administratorem danych osobowych jest COMPAREX Poland Sp. z o. o. ul. Równoległa 2, 02-235 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu i zakresie określonym w klauzuli zgody. Podanie danych jest dobrowolne. Podającemu dane przystępuje prawo dostępu i poprawienia ich treści.

* pola wymagane

Więcej informacji

Broszura COMPAREX SOFTCARE

Wypełnij formularz kontaktowy i uzyskaj wszystkie informacje o redukcja kosztów w jednym dokumencie.

Pobierz kopię
 Wszystkie publikacje

Inne tematy