• COMPAREX Cloud Solutions

    Kim jesteśmy

COMPAREX jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych, specjalizującym się w zarządzaniu licencjami, pozyskiwaniu licencji, doradztwie w zakresie produktów technicznych i profesjonalnych usługach w chmurze. Bazując na swoim trzydziestoletnim doświadczeniu, firma COMPAREX obsługuje instytucje sektora publicznego, małe i średnie firmy oraz duże korporacje międzynarodowe. Jej portfolio obejmuje licencje na oprogramowanie od ponad 3000 dostawców oraz usługi doradztwa i usługi profesjonalne.
Grupa COMPAREX zatrudnia ponad 2 450 osób w ponad 80 lokalizacjach i 35 krajach w całej Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach. W roku obrotowym 2015/16 Grupa COMPAREX wygenerowała (wstępne) przychody na poziomie 1,909 mld EUR / 2,109 mld USD.

COMPAREX: fakty i liczby 2016/17

 

2,450

pracowników

80+

lokalizacji

36

krajów

1,909 mld EUR

przychody

 

Struktura Grupy

Siedziba firmy znajduje się w Lipsku w Niemczech. COMPAREX Holding łączy w sobie odpowiedzialność grupy za strategiczny rozwój biznesu oraz rozwój poszczególnych pionów dedykowanych do obsługi klienta: global account management, międzynarodowy marketing i komunikacja, relacje z inwestorami, analizy ekonomiczne, rachunkowość oraz zasoby ludzkie.

Łączenie sił

Raiffeisen Informatik GmbH W celu wsparcia dalszego rozwoju nawiązaliśmy potężne partnerstwo strategiczne z firmą Raiffeisen Informatik GmbH, która należy do największej grupy bankowej w Austrii – Raiffeisen.

 

COMPAREX posiada certyfikaty ISO 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013

Firma COMPAREX wdrożyła i stosuje System Zarządzania Jakością w następującym zakresie:

  • licencjonowanie i zakup oprogramowania
  • sprzedaż rozwiązań IT
  • opracowywanie i dostarczanie usług profesjonalnych (doradztwo; usługi zarządzane i wsparcie; zarządzanie zasobami oprogramowania; tworzenie rozwiązań i aplikacji biznesowych; programy szkoleń i rozwoju)
  • realizacja projektów IT
  • świadczenie wewnętrznego wsparcia dla wszystkich oddziałów Comparex i jej spółek zależnych

Audyt został przeprowadzony, numer raportu: 70008832. Przedstawiono dowody potwierdzające spełnienie wymogów według normy ISO 9001:2008.


Ponadto firma COMPAREX ustanowiła i stosuje System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z deklaracją „Statement of Applicability” w zakresie świadczenia usług IT dla klientów wewnętrznych COMPAREX zgodnie z obowiązującym katalogiem usług. Audyt wykazał, że wymogi w zakresie ISO/IEC 27001:2013 są spełnione.


Bądź na bieżąco

  Aby regularnie otrzymywać aktualne informacje i artykuły od firmy COMPAREX, kliknij poniżej:
  Bądź z nami w LinkedIn

Inne tematy