Softwarový kolos Microsoft oznámil, že od 1. července 2016 zvýší vstupní hranici pro firemní smlouvy na 500 stolních počítačů. To je pro nás dostatečný důvod, abychom se podrobněji podívali na smlouvu o produktech a službách Microsoft (MPSA) jako na alternativu pro společnosti, které mají 250 a 499 stolních počítačů.

Jak již bylo oznámeno dříve, společnosti nesplňující nově stanovenou hranici 500 stolních počítačů mohou uzavřít firemní smlouvu (EA) jen do 30. června 2016. V podobě smlouvy o produktech a službách Microsoft (MPSA) však již společnost Microsoft nabízí svým zákazníkům alternativu, kterou bychom vám nyní rádi podrobněji představili. Licenční program MPSA byl zaveden v roce 2014 a využívá se ke standardizaci nákupu licencí na online služby a software instalovaný v lokálním prostředí. Tento program tak spojuje různé strategie nákupu do jednoho multilicenčního programu a nahrazuje velké množství individuálních smluv.

 

Výhody MPSA

Smlouva o produktech a službách Microsoft (MPSA) byla připravena ve spolupráci s partnery a zákazníky a je ideální pro licencování hybridních nebo plně integrovaných cloudových řešení. Smlouva není časově omezená a umožňuje uživateli nakupovat software přesně podle potřeby. Neexistuje žádná povinnost vybrat si určité produkty. Místo toho MPSA umožňuje uživatelům pořídit si licence pouze na produkty, které jejich firma skutečně potřebuje. Netřeba dodávat, že v rámci tohoto programu je možné kombinovat pevné a cloudové produkty.

A co více, MPSA umožňuje všem přidruženým firmám – například pobočkám či dceřiným společnostem – nakupovat produkty na základě stejné smlouvy. Nákup provádějí nákupní účty registrované v souladu s MPSA. Nákupní účty mohou být flexibilně upraveny tak, aby vyhovovaly dané firemní struktuře, což znamená, že se mohou registrovat i divize, oddělení nebo projektové skupiny v rámci podniku. Účelem je zjednodušit nákup software a dosáhnout větší transparentnosti s ohledem na nákupy licencí. Jistou míru regulace zajišťuje správce smlouvy, jmenovaný při uzavření smlouvy. Tato osoba vymezuje a určuje, které nákupní účty mohou být zaregistrovány, zamítnuty nebo zrušeny.

MPSA dále zavedla nový administrativní portál: multilicenční centrum Microsoft (MVLC). Zde uživatelé mimo jiné získávají produktové klíče, stahují software nebo objednávají a používají vlastní online služby. Nástroj poskytuje jasný přehled všech licencí zakoupených v rámci společnosti a umožňuje rychlou správu a používání služeb zajištění software.

 

Jaké výhody nabízí MPSA ve srovnání s EA?

Smlouvu MPSA lze flexibilně upravit podle skutečných požadavků firmy, což vám umožňuje kdykoli zvýšit nebo snížit počet stolních počítačů bez ohledu na vaše stávající potřeby. Firemní smlouva (EA) tuto možnost nepovoluje, protože podle ní si musíte koupit licence pro všechny potřebné stolní počítače hned na začátku smluvního období. Tohle může být významný faktor zejména pro začínající podniky a rychle se rozrůstající firmy.
Příklad: Řekněme, že na začátku roku potřebujete 250 stolních počítačů, ale víte, že do června se toto číslo zvýší na 300. Budete muset zaplatit za 300 hned na začátku smluvního období EA. Díky MPSA budete flexibilní a zatím budete platit pouze za 250 počítačů. V červnu dalších 50 snadno přidáte. Tato možnost vám šetří peníze!

Na rozdíl od EA a jejího tříletého smluvního období vás MPSA zavazuje pouze na rok. Na uzavření MPSA také neexistují žádné minimální požadavky. A pokud se rozhodnete roční smlouvu prodloužit na další dva nebo tři roky, cena bude vázána na sazby sjednané v prvním roce. Nehrozí vám tak zvyšování nákladů a váš rozpočet bude chráněn.

Snadný přístup k úložišti s platformou Microsoft Azure. S online službami MPSA budete platit pouze za cloudové úložiště, které skutečně potřebujete. Můžete využívat jen tolik úložiště, kolik vaše firma potřebuje, bez závazků. Platí se vždy na konci čtvrtletí.

MPSA je v současné době dostupná ve většině zemí. Aktualizovaný seznam zemí zde . MPSA zatím není dostupná v Indii a Čínské lidové republice.

 

 Máte otázky?

V případě otázek týkajících se smlouvy o produktech a službách Microsoft nebo licencování produktů Microsoft nás neváhejte kontaktovat . Naši konzultanti vám rádi pomohou.
 

Buďte v obraze

Chcete vědět, co se aktuálně děje u nás ve společnosti?

 Sledujte nás na síti Linkedin

 Sledujte nás na síti Twitter

 Sledujte nás na síti Facebook

Kontakt