• COMPAREX Blog

    Integracja Office365
    z LinkedIn

15.03.2018 | Krzysztof Jóźwiak

Microsoft ogłosił integrację LinkedIn z Office 365 podczas Ignite 2017. Niektórzy z nas mogą już z niej skorzystać i poprawić swoją sieć kontaktów. Jakie zmiany idą wraz z tą integracją i co jeszcze zostało zmienione ?


Integracja Office 365 z LinkedIn - jak to działa i co na tym zyskają użytkownicy?

 

Microsoft połączył dwie usługi Office 365 i LinkedIn, dzięki temu jest możliwe wyświetlenie i zintegrowanie naszych kontaktów w programie Outlook. Integracja ta ma na celu uproszczenie komunikacji i zapewnienie użytkownikom możliwości uzyskania dodatkowych informacji o swoich kontaktach z poczty i partnerach biznesowych. Wszystko informacje wyświetlane są na karcie kontaktu w programu Outlook. Warto też zwrócić uwagę na samą kartę kontaktu, ona również uległa zmianie. Dane przedstawiane na karcie pozwalają nam w szybki sposób uzyskać nr telefonu czy bezpośredniego przełożonego osoby z którą korespondujemy, ale również historie plików i wiadomości wspólnie wymienionych. Podobne funkcje są również planowane w Microsoft Dynamics 365, chociaż bardzo prawdopodobne jest że będą dostępne tylko dla wybranego wariantu sprzedaży.

Nie wszystkie funkcje będą dostępne w produktach Office 365 na początku integracji z LinkedIn. Funkcje będą rozwijane najpierw w programie Outlook Web Access i jego kalendarzu, jak również w OneDrive dla biznesu i SharePoint Online.

Integracja LinkedIn dla Office 365 będzie możliwa do włączenia z centrum administracyjnego Azure Active Directory w ustawieniach użytkownika. Funkcjonalność na dzień dzisiejszy włączamy na poziomie globalnym. Indywidualnie każdy z użytkowników loguje się do prywatnego konta LinkedIn.

Po integracji użytkownik nie jest informowany o tym że ktoś inny wyświetlił informacje o jego profilu przy pomocy Office 365. Brakuje nam jeszcze pełnego opisu ustawień i zabezpieczeń które będzie można skonfigurować lub włączyć dla tej integracji jedyną informacją jest slajd wyświetlony podczas sesji prezentującej to rozwiązanie na Ignite 2017.

Integracja Office 365 i LinkedIn budzi ciekawość, zainteresowanie wśród użytkowników aplikacji biurowych pozostaje nam tylko poczekać i zobaczyć jak zostanie przyjęta. Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentowano ją na Ignite 2017 zachęcam do obejrzenia poniższego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=CTT9IKw2i3w

 

Dowiedz się jak wykorzystać pełny potencjał Office 365!

Jakie są Twoje wyzwania z Office 365? Chcemy zrozumieć i zidentyfikować unikalne potrzeby i wymagania Twojej organizacji i tym samym odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące Twojego rozwiązania.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij swoje zapytanie, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

Bądź na bieżąco

  Aby regularnie otrzymywać aktualne informacje i artykuły od firmy COMPAREX, kliknij poniżej:
  Bądź z nami w LinkedIn

More Information

 link
 link

Contact Us

Krzysztof Jóźwiak

Krzysztof Jóźwiak

Technical Account Manager / PreSales

Share this Article