• COMPAREX Blog

    Microsoft Forms

19.03.2018 | Krzysztof Jóźwiak

Microsoft Forms – ankiety i testy w ramach Office 365. Jedna z wielu aplikacji pakietu Office 365, dostępna w większości planów taryfowych. Microsoft Forms pozwala tworzyć testy i ankiety przy tym w prosty sposób przeglądać wyniki lub odpowiedzi.


Microsoft Forms – ankiety i testy w ramach Office 365

Jedna z wielu aplikacji pakietu Office 365, dostępna w większości planów taryfowych. Microsoft Forms pozwala tworzyć testy i ankiety, przy tym w prosty sposób przeglądać wyniki lub odpowiedzi. Utworzenie i udostępnieni ankiety jest szybkie i intuicyjne. Chcąc zaprosić inne osoby do wypełnienia wystarczy wysłać im link www. Do wypełnienia potrzebujemy dowolnej przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu. Uzyskane odpowiedzi możemy przejrzeć w aplikacji Forms lub wyeksportować do pliku Excel, który możemy przeanalizować lub podłączyć wyniki do Power BI.

Ankietę lub test stworzony w Microsoft Forms możemy współdzielić z innymi osobami, dzięki tej opcji w prosty sposób kilku naszych użytkowników staje się autorami i edytorami naszego tekstu. Sam tekst naszej ankiety możemy wzbogacić zdjęciami i filmami, które możemy przypiąć do odpowiedniego pytania.

Dla ambitnych użytkowników aplikacji Microsoft Forms, tych którzy chcą wycisnąć z narzędzia skrajne ustawienia, warto wspomnieć o możliwości osadzenia formularza w aplikacji Sway. Formularze naszych ankiet mogą być eksportowane, drukowane i kopiowanie jako wzorzec dla nowych ankiet. Warto wspomnieć, że przy kopiowaniu zachowujemy cały wygląd i treści jednak tracimy odpowiedzi. Skopiowany formularz możemy udostępnić kolejnej grupie osób pod nowym linkiem www. Ankietę w Microsoft Forms możemy utworzyć od drugiej strony, czyli zaczynając od pliku Excel, w którym chcemy aby znajdowały się odpowiedzi. Plik taki musi znajdować się na naszych zasobach w Office 365. Aby utworzyć ankietę z pliku Excel wystarczy z otwartego okna aplikacji wybrać ikonę Forms. Dla aplikacji są już gotowe przepływy w Microsoft Flow, które mogą zautomatyzować pracę z formularzami.

 

 

Aplikacja Microsoft Forms świetnie sprawdzi się jako system ankietowy wewnątrz organizacji jak i poza nią, lub w edukacji wewnątrz firmy czy też szkolnictwie. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda test zrobiony w 5 minut, zachęcam kliknąć.

 

Dowiedz się jak wykorzystać pełny potencjał Office 365!

Jakie są Twoje wyzwania z Office 365? Chcemy zrozumieć i zidentyfikować unikalne potrzeby i wymagania Twojej organizacji i tym samym odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące Twojego rozwiązania.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij swoje zapytanie, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

Bądź na bieżąco

  Aby regularnie otrzymywać aktualne informacje i artykuły od firmy COMPAREX, kliknij poniżej:
  Bądź z nami w LinkedIn

Contact Us

Krzysztof Jóźwiak

Krzysztof Jóźwiak

Technical Account Manager / PreSales

Share this Article