• COMPAREX Blog

    Office 2019 czy
    Office 365 Pro Plus?

24.10.2018 | Krzysztof Jóźwiak

Porównanie subskrypcji usługi Office 365 z pakietem Office 2019.


Rok 2020 przyniesie dużą ilość zmian, szczególnie dla firm korzystających ze wsparcia produktowego Microsoft. Wiele kombinacji obsługiwanych dotychczas produktów przestanie działać, a Office 365 i inne usługi nie będą dłużej kompatybilne ze starszymi wersjami oprogramowania desktopowego.

Zmiany te zmuszą wiele organizacji do aktualizacji oprogramowania dla Office i innych produktów, które mogą stwarzać problemy z kompatybilnością. Obecnie usługi online takie jak Exchange Online, SharePoint Online i Skype for Business Online działają na wszystkich wersjach Office od 2010 do 2019 roku. Od 2020 roku usługi online będą działać tylko z Office 2019.

Desktopowa wersja Office 2019 otrzyma standardowe pięcioletnie wsparcie, ale tylko dwa dodatkowe lata wsparcia w wersji rozszerzonej. Jak do tej pory Microsoft nie ogłosił, czy będzie następca Office 2019 - może to być ostatnia w historii wersja pakietu Office w wersji on-premise.

Porównanie Office 2019 i Office 365

Office 2019 to dobrze znany Ci Office z nowymi, udoskonalonymi funkcjami - dla każdej zakupionej licencji Office, możesz zainstalować i używać aplikacji na jednym urządzeniu. Licencja jest wieczysta, więc możesz korzystać z oprogramowania tak długo, jak chcesz, natomiast update najnowszej wersji wymaga zakupienia kolejnej licencji.

Office 2019 będzie dostępny jako Office 2019 Standard oraz Office 2019 Professional Plus. Edycja standardowa będzie zawierać: Outlook, Word, Excel, PowerPoint i Publisher. Dodatkowo w edycji Professional Plus znajdą się Access i Skype for Business oraz więcej zaawansowanych funkcji:

  • Archiwizacja wiadomości email bezpośrednio z Outlook’a ;
  • Skanowanie arkuszy kalkulacyjnych w poszukiwaniu błędów i niespójności;
  • Integracja z Windows Rights Management Services (RMS) dla Windows Server;
  • I wiele innych...

Microsoft Office 365 jest to usługa działająca na zasadzie subskrypcji, która zapewnia dostęp do znanych wersji aplikacji biurowych Office jak Word, Excel i PowerPoint oraz dodatkowe usługi online. Mimo że Office 365 jest usługą opartą na chmurze, aplikacje Office pobierasz z portalu Office 365 i instalujesz je na swoich lokalnych komputerach. Raz na 30 dni należy sprawdzić czy subskrypcja jest nadal aktywna, logując się na konto Office 365.

Funkcjonalności Office 365

Office 365 będzie posiadał najbardziej kreatywne, bezpieczne, inteligentne i oparte na współpracy funkcje, które można połączyć z chmurą obliczeniową. Poniżej przedstawiono niektóre z funkcji Office 365, które nie są zawarte w pakiecie Office 2019 dla systemu Windows.

Table Office365

Jeżeli nie korzystasz w firmie z Windows 10, pakiet Office 365 ProPlus da Ci dostęp do najnowszych aplikacji Office również w systemie Windows 7 lub Windows 8 z okresem karencji do 2020 roku. Office 365 ProPlus daje pracownikom dostęp do usług w chmurze dzięki czemu pracownicy nie muszą już korzystać tylko z komputera, ale mogą edytować dokumenty za pośrednictwem smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca.

Ponadto Office 365 ProPlus ułatwia współpracę dzięki możliwości przechowywania dokumentów w programie OneDrive oraz udostępniania i edytowania ich z innymi w czasie rzeczywistym.

Porównaj funkcjonalności Office 2019 i Office 365

Pobierz e-booka dzięki któremu dowiesz się, który pakiet Office powinieneś wybrać dla Twojego biznesu oraz jak przygotować się na zmiany które zapowiedział Microsoft w 2020 roku. (E-book w jęz. angielskim)

Skontaktuj się z ekspertem

Krzysztof Jóźwiak

Krzysztof Jóźwiak

Technical Account Manager / PreSales

Bądź na bieżąco

  Aby regularnie otrzymywać aktualne informacje i artykuły od firmy COMPAREX, kliknij poniżej:
  Bądź z nami w LinkedIn