• COMPAREX

    Informacje prasowe

COMPAREX Hybrid Cloud Appliance – chmura skrojona na miarę potrzeb biznesowych

Warszawa, 17.12.2014 – Na polski rynek rozwiązań chmurowych wkracza nowe rozwiązanie – COMPAREX Hybrid Cloud Appliance. Jest to efekt strategicznej współpracy firm Microsoft, Dell oraz COMPAREX. Rozwiązanie jest gotowym do pracy, skonfigurowanym systemem chmurowym on-premise, które może posłużyć do szybkiego i efektywnego kosztowo budowania środowiska chmury hybrydowej, zgodnie z potrzebami biznesowymi organizacji.

Technologie chmurowe szybko podbijają rynek, oferując skalowalność, wydajność i szybkość wdrożenia praktycznie nieosiągalną u dostawców tradycyjnego hostingu czy w rozwiązaniach on-premise. Obecnie już 50% firm z Fortune 500 korzysta z usług chmurowych w oparciu o Microsoft Azure. Nowa oferta na polskim rynku, COMPAREX Hybrid Cloud Appliance to kolejne rozwiązanie z tego segmentu, umożliwiające przede wszystkim szybką budowę środowiska chmury prywatnej w organizacji i stworzenie pomostu do chmury publicznej, zgodnie z potrzebami organizacji.

COMPAREX Hybrid Cloud Appliance składa się z komponentów sprzętowych Dell i programowych Microsoft, subskrypcji Microsoft Azure oraz autorskich narzędzi COMPAREX – wszystkie elementy zostały zintegrowane tak, aby tworzyć spójne, łatwe we wdrożeniu rozwiązanie. System charakteryzuje prosty proces zakupowy, niskie koszty integracji z już posiadanymi rozwiązaniami i utrzymania, a także optymalizacja czasu pracy działu IT, który może znacznie szybciej odpowiadać na potrzeby klientów wewnętrznych. Kluczową cechą rozwiązania jest również wysoki poziom bezpieczeństwa danych i aplikacji oraz zapewnienie zgodności z normami i wymogami, którym podlega przedsiębiorstwo.

 „Główną różnicą pomiędzy chmurą prywatną i publiczną jest zachowanie pełnej kontroli nad wszystkimi elementami rozwiązania informatycznego poniżej warstwy IaaS. Często, taka dogłębna kontrola jest wymagana w celu spełnienia wymagań prawnych lub branżowych w stosunku do całego rozwiązania (przykładowo zgodność z ISO 27001, ISO 20000, regulacjami GIODO, czy normami PCI DSS). Zbudowanie jednak własnego środowiska chmury prywatnej stanowi bardzo złożony proces – COMPAREX Hybrid Cloud Appliance jest gotową odpowiedzią na te wyzwania” – powiedział Michał Jędrzejczak, Microsoft Technology Consultant w firmie COMPAREX.

System występuje w dwóch wariantach: Standard i Premium. Pierwszy jest prekonfigurowanym rozwiązaniem, wymagającym prostej parametryzacji, drugi jest dostosowany na życzenie klienta przez zespół COMPAREX. Poza kosztem samego systemu, rozliczenie odbywa się na przejrzystych zasadach opartych na wykorzystywanych zasobach. Mimo, iż jest to rozwiązanie gotowe, cechuje je wysoka skalowalność i łatwa rozbudowa o kolejne elementy zwiększające moc obliczeniową, a także możliwość zastosowania w różnych scenariuszach zgodnie z obowiązującymi w organizacji politykami.

„Nasza wspólna oferta skierowana jest przede wszystkim do organizacji rozwijających się i rozbudowujących wykorzystywane aplikacje firmowe, poszukujących oszcz ędności w obszarze utrzymania i zarządzania datacenter, czy planujących budowę aplikacji w modelu hybrydowym. Jestem przekonany, że ta propozycja, wykorzystująca również wiedzę na temat specyfiki polskiego rynku, na którym nasz Partner cieszy się stabilną pozycją, pozwoli wielu firmom usprawnić istniejące procesy biznesowe i otworzy przed nimi nowe możliwości” – powiedział Marek Zamłyński, dyrektor pionu produktów serwerowych w polskim oddziale Microsoft.

Informacja prasowa (PDF)

Kontakt