• COMPAREX

    Informacje prasowe

COMPAREX przejmuje lidera technologicznego w zakresie zarządzania zasobami software – amando software GmbH.

Lipsk, 05.10.2015 – COMPAREX, międzynarodowa firma świadcząca usługi informatyczne, przejęła 100% firmy amando software GmbH, niemieckiego lidera w dziedzinie technologii SAM, w ramach nieustającego rozwoju swojej oferty SoftCare w zakresie zarządzania licencjami na oprogramowanie. amando software, czerpiąca z bogactwa 20-letniego doświadczenia, należy do najbardziej skutecznych europejskich dostawców rozwiązań i usług związanych z oprogramowaniem w zakresie zarządzania zasobami programowymi. Przejmując tę firmę, COMPAREX dąży do kontynuowania rozwoju SAM2GO, swojego rozwiązania SAM, przy jednoczesnym znaczącym rozbudowaniu swojego zespołu konsultantów i programistów SAM.

„Jesteśmy przekonani, że w przyszłości firmy na całym świecie będą mieć zwiększone zapotrzebowanie na usługi zarządzane w zakresie zarządzania zasobami programowymi” – powiedział Filip Krokowski, Wiceprezes Wykonawczy ds. Produktów. – „Tworzymy strategiczne fundamenty dla tych zmian poprzez połączenie dwóch wiodących technologii – Miss Marple firmy amando i SAM2GO firmy COMPAREX – dodatkowo do doskonałości w zakresie licencjonowania, oferowanej przez naszych ekspertów.” Ten nowo powstały zespół ekspertów SAM z obu firm umożliwia firmie COMPAREX oferowanie wiedzy najwyższej klasy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów.

Michael Drews, Prezes amando software: „Oprócz bieżącego rozwoju naszych technologii, nowo powołany zespół ekspertów jest prawdziwą rewolucją w fuzji pomiędzy COMPAREX a amando. Podejmując ten krok, jednoczymy dwa fantastyczne zespoły na rynku SAM i wykorzystujemy ich wiedzę w usługach dla naszych klientów i partnerów. Oznacza to, że w przyszłości również będziemy w stanie oferować wyjątkową wiedzę w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zarządzanie zasobami programowymi.” Obie firmy są laureatami nagród dla operatorów na rynku SAM. Na przykład firma COMPAREX otrzymała niedawno tytuł „Partner Roku Microsoft SAM”.

COMPAREX i amando mają na swoim koncie długofalowe partnerstwo technologiczne. W przyszłości Michael Drews będzie zajmować stanowisko kierownicze w firmie COMPAREX, gdzie będzie odpowiedzialny za rozwój produktów SAM.

Informacja prasowa (PDF)

Kontakt