• COMPAREX

    Informacje prasowe

Rozwiązania IT nowej generacji: COMPAREX przejmuje turecką spłkę Dataserv Information Technologies Inc., eksperta w dziedzinie usług IT

Lipsk, 19.10.2015 – W ramach swojego rozwoju geograficznego i realizacji strategii portfolio międzynarodowa Grupa COMPAREX nabyła udział większościowy w tureckiej spółce Dataserv Information Technologies Inc. (Dataserv). Zakup ten nastąpił po tegorocznym ustanowieniu spółki zależnej w Stambule w ramach ekspansji firmy COMPAREX w regionie EMEA. Spółka Dataserv, założona w 1997 roku, ma ustaloną pozycję na tureckim rynku rozwiązań IT. Będąc pionierem w dostarczaniu usług licencjonowania oprogramowania i usług w chmurze, idealnie pasuje do tureckiej oferty SoftCare firmy COMPAREX.

„Ogromnie miło jest nam powitać zespół Dataserv w naszej Grupie” – powiedział Alexander Kutowski, Wiceprezes Wykonawczy firmy COMPAREX. – „W ostatnich miesiącach spółka Dataserv miała kluczowe znaczenie dla wspierania naszych międzynarodowych i lokalnych klientów na rynku tureckim poprzez świadczenie doskonałych usług i oferowanie inteligentnych rozwiązań. Jej obecność na pokładzie Grupy COMPAREX umożliwia nam osiąganie dalszej cennej synergii dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Jesteśmy dumni z tego, że Microsoft Turcja, przedstawiciel naszego największego globalnego partnera, wierzy w naszą wspólną strategię rynkową i pomaga nam w charakterze doradcy.”

„To fantastyczny krok dla Dataserv, dla COMPAREX, a zwłaszcza dla naszych klientów” – mówi Irmak Pakdemir, Dyrektor Generalny Dataserv i Wiceprezes Zarządu. – „Rynek IT stale tworzy nowe rozwiązania, a my szybko reagujemy dynamicznym zestawem profesjonalnych usług i doskonałą wiedzą specjalistyczną. Dzięki fuzji z firmą COMPAREX jesteśmy w stanie opanować tę dynamikę na znacznie większą skalę. Spodziewamy się, że wiele skorzystamy na doświadczeniu i wewnętrznych systemach tej międzynarodowej, odnoszącej sukcesy firmy.” Irmak Pakdemir wraz z zespołem zarządzającym będzie nadal stać na czele organizacji.

Natychmiastowa prawna i operacyjna integracja tureckiej spółki zależnej COMPAREX, występującej jako Microsoft Global Partner, z portfolio spółki Dataserv, stanowi kolejny krok w ramach strategii ekspansji firmy na terenie Turcji. Firma będzie kontynuować realizowane z powodzeniem ukierunkowanie na klientów korporacyjnych i rozszerzy swój zasięg na klientów firmowych.

Oprócz klasycznego obszaru zakupu oprogramowania i doradztwa, firma będzie świadczyć konsultacje w zakresie przejścia na usługi w chmurze. Jednym z celów jest umożliwienie realizowania oferty SoftCare firmy COMPAREX na rynku tureckim z usługami o wartości dodanej spółki Dataserv. SoftCare to system na bazie chmury, służący klientom do upraszczania zakupu, używania i zarządzania licencjami na oprogramowanie. Integracja część SoftCare, SAM2GO (Software Asset Management as a Managed Service), wspiera firmy i użytkowników poprzez stałe i precyzyjne rejestrowanie zasobów oprogramowania oraz jego wykorzystania.

FAQs DataServ

Kontakt