• COMPAREX

    Informacje prasowe

COMPAREX otwiera oddział w Singapurze i mianuje Sebastiena Sisombata na stanowisko nowego Wiceprezesa Wykonawczego na Azję

Lipsk, 09.11.2015 – Firma COMPAREX, globalny dostawca IT, otworzyła spółkę zależną w Singapurze i mianowała Sebastiena Sisombata jako Wiceprezesa Wykonawczego na Azję. Kroki te stanowią wyraz głębszej uwagi dla rynku azjatyckiego w strategii rozwoju międzynarodowego firmy COMPAREX, tuż po niedawnym wejściu na rynek Kanady i Turcji.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszej obecnej działalności na terenie Azji oraz, w szczególności, wprowadzeniem naszej własnej oferty SoftCare na ten ogromny rynek” – mówi Wilfried Pruschak, Dyrektor Wykonawczy firmy COMPAREX. – „Ten krok jest jednym z wielu w naszym dążeniu do zapewnienia większego wsparcia dla naszych klientów o wielu narodowościach. Umożliwi to im dostęp do naszej globalnej sieci i portfolio w tym regionie, w ramach rozszerzenia zakresu działania naszych obecnych lokalnych oddziałów w Chinach, Indiach i Indonezji.” Oprócz swojej tradycyjnej oferty zarządzania licencjami, COMPAREX wprowadzi na te rynki SoftCare – system w chmurze, służący klientom do uproszczenia procesów pozyskiwania, użytkowania i zarządzania produktami i usługami w zakresie oprogramowania. Integralna część SoftCare, SAM2GO (Software Asset Management as a Managed Service), wspiera firmy i użytkowników poprzez stałe i precyzyjne rejestrowanie zasobów oprogramowania oraz jego wykorzystania. Nie tylko minimalizuje ekspozycję na ryzyko, lecz także obniża koszty.

Bertrand Launay, Wiceprezes Microsoft, Rozwiązania i Partnerzy dla małych i średnich rynków w Azji: „To doskonałe wieści od jednego z naszych kluczowych partnerów globalnych, firmy COMPAREX! Microsoft ceni inwestycje realizowane przez tę firmę w celu zwiększenia uwagi dla rynku azjatyckiego. Potężne rozwiązanie w chmurze i umiejętności firmy COMPAREX w zakresie licencjonowania, w połączeniu z wyjątkową wiedzą Sebastiena i jego znajomością warunków rynkowych, będą stanowić doskonałą wartość dodaną dla naszych klientów na tym rynku.”

Sebastien Sisombat dodaje: „Jestem zachwycony możliwością dołączenia do zespołu COMPAREX! Firma stabilnie realizuje imponujący rozwój, posiadając spółki zależne już w 34 krajach. Jednocześnie opracowała SoftCare – zbiór innowacyjnych, inteligentnych narzędzi, których nie widziałem w żadnym innym miejscu.  Nie mogę się doczekać przedstawienia tej rewolucyjnej oferty naszym klientom – zarówno dotychczasowym, jak i nowym.”

Przed przejściem do firmy COMPAREX Sisombat pracował w firmie Microsoft od 2003 roku przez dwanaście lat na różnych stanowiskach kierowniczych z rozwojową tendencją. Podjął pracę w Microsoft Francja na stanowisku Dyrektora Operacji Biznesowych, a następnie objął funkcję Dyrektora Marketingu dla Microsoft APAC. Następnie Sisombat pracował jako Dyrektor Doskonalenia Sprzedaży dla Microsoft w Korei Południowej, a jego ostatnią funkcją było stanowisko Dyrektora ds. Rozwiązań dla Partnerów Małych i Średnich w Microsoft Tajlandia. Przed firmą Microsoft pracował na stanowisku Dyrektora Komunikacji Marketingowej dla Sun Microsystems Francja w latach 1998-2003 i przez dziesięć lat na stanowisku Dyrektora Marketingu i Sprzedaży w Apple Francja.

Sebastien Sisombat zdobył dyplom magistra informatyki na Uniwersytecie w Paryżu i dyplom MBA w ESSEC MBA School.
 

Kontakt