• COMPAREX

    Informacje prasowe

Grupa COMPAREX przejmuje koreańskiego eksperta w zakresie licencjonowania oprogramowania i konsultingu IT, spółkę BUYSOFT Inc.

Lipsk, 16.08.2016 – Realizując swoją strategię ekspansji geograficznej, Grupa COMPAREX nabyła większościowy pakiet udziałów w koreańskiej spółce BUYSOFT Inc., będącej specjalistą w zakresie licencjonowania oprogramowania i konsultingu IT. Transakcja została sfinalizowana 12 sierpnia po zatwierdzeniu przez władze. Jej efektem jest rozszerzenie zasięgu działalności Grupy COMPAREX w Azji, gdzie spółka ma jednostki zależne w Chinach, Indiach, Indonezji i Singapurze. Jest to pierwsza w Korei transakcja przejęcia pomiędzy międzynarodową korporacją a lokalną firmą z branży licencjonowania oprogramowania i konsultingu IT.

Spółka BUYSOFT, mająca 17 lat doświadczenia w dziedzinie zarządzania licencjami, pozyskiwania licencji i konsultingu w zakresie produktów technicznych, należy do wiodących partnerów firmy Microsoft o statusie LSP (Licensing Solution Providers). Zatrudnia ona 20 osób i jest jedyną spółką w swojej branży zarządzaną przez kobietę, Tiffany Baek, jej dyrektor naczelną (CEO).

Wilfried Pruschak, CEO Grupy COMPAREX: „Jest to istotny krok mający na celu umocnienie naszej pozycji na dynamicznym rynku wschodnioazjatyckim i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mogąc współdziałać w tym zakresie ze spółką BUYSOFT. Oznacza to ogromne możliwości dla obu firm, ale przede wszystkim dla naszych obecnych i przyszłych klientów na całym świecie”.

Tiffany Baek, CEO i założycielka spółki BUYSOFT: „Ta partnerska współpraca zwiększy przewagę konkurencyjną dla koreańskich firm szukających udoskonalonych rozwiązań IT. Jako niemający sobie równych ekspert w tym zakresie, BUYSOFT rozszerzy działalność, włączając do oferty rozwiązania SAM i oparte na chmurze. Jesteśmy przekonani, że nasza decyzja i wysiłki przyniosą owoce, gdyż dzięki nim znaleźliśmy się w wyjątkowej pozycji, umożliwiającej nam zaspokojenie zapotrzebowania na usługi związane z oprogramowaniem, takie jak zarządzanie oprogramowaniem (SAM)”. Jako część Grupy COMPAREX, BUYSOFT wzmocni swoje kompetencje, dostarczając usługi z zakresu licencjonowania oprogramowania i oparte na chmurze dzięki współpracy międzynarodowej w ramach Grupy.

Dyrektor naczelna spółki BUYSOFT, Tiffany Baek, podlegająca teraz wiceprezesowi na region Azji i Pacyfiku (APAC) Sebastienowi Sisombatowi, oraz jej zespół, nadal będą zarządzać firmą. Strony uzgodniły, iż nie będą ujawniać warunków transakcji przejęcia.

 

Kontakt