• COMPAREX

    Informacje prasowe

SoftwareONE i COMPAREX łączą siły tworząc globalną markę dostawcy rozwiązań i usług IT

Stans, Switzerland, 09.10.2018 – Firma SoftwareONE, czołowy globalny dostawca platform, rozwiązań i usług, poinformowała dziś, że zawarła porozumienie w sprawie nabycia 100 procent udziałów w spółce COMPAREX od Raiffeisen Informatik GmbH. Szczegoły transakcji nie zostały ujawnione.

  • Klienci skorzystają na większej skali działalności połączonej firmy, z biurami i lokalnymi zespołami w 88 krajach oraz wsparciem w 150 krajach
  • Połączona firma będzie zatrudniać ponad 5500 doświadczonych pracowników tworzących najlepszy w branży zespół specjalistów w dziedzinie „optymalizacji przez oprogramowanie” oraz  „zarządzania przez chmurę”
  • SoftwareONE i COMPAREX wspólnie pomogą klientom optymalizować i zarządzać oprogramowaniem wartym około 10 mld dol.
  • Dyrektor generalny COMPAREX Thomas Reich i główny dyrektor ds. sprzedaży Marc Betgem dołączą do zespołu kierowniczego SoftwareONE

Połączenie obu firm, pozwala na stworzenie szerokiej oferty rozwiązań do optymalizacji i zarządzania oprogramowaniem. Wspólna kompleksowa oferta usług i rozwiązań, wspierana przez ciągłe inwestycje w innowacje, zapewni klientom dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań, w tym do SoftwareONE PyraCloud, najlepszej w branży platformy do zarządzania cyfrowym łańcuchem dostaw oprogramowania. Po zakończeniu fuzji, SoftwareONE będzie pomagać klientom w optymalizowaniu i zarządzaniu oprogramowaniem wartym około 10 mld euro.

 „Jako prywatna firma, uważnie badamy potencjalnych kandydatów do przejęcia, aby upewnić się, że optymalnie wykorzystujemy nasz kapitał. Razem z inwestorem KKR spędziliśmy dużo czasu na intensywnych poszukiwaniach idealnego partnera i jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy go w firmie COMPAREX. Działając w zgodzie z kluczowymi wartościami SotwareONE, będziemy nadal wspólnie przekształcać branżę IT. Założyciele SoftwareONE pozostaną większościowymi udziałowcami połączonej firmy”, powiedział Daniel von Stockar, przewodniczący rady dyrektorów SoftwareONE.


Połączenie dekad doświadczeń i bliskich relacji z klientami

Technologie informatyczne i oprogramowanie nie pełnią już roli wyłącznie pomocniczej, lecz stały się siłą napędową biznesu. Dlatego SoftwareONE w swojej strategii kładzie duży nacisk na rozwiązania typu software oraz zapewnianie klientom pożądanych wyników biznesowych, a także na rozwój własnego personelu oraz budowanie oferty usług i rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów. 

SoftwareONE jest gwarantem tego, że wydatki klientów na technologię zwiększają elastyczność oraz konkurencyjność ich organizacji. Partnerzy SoftwareONE ufają strategicznej wiedzy i doświadczeniu firmy w zakresie budowania rozwiązań dla klientów na ich platformach chmurowych, umożliwiając im dotarcie do klientów na całym świecie. 

COMPAREX, dysponując rozległą wiedzą techniczną, zgromadzoną w ciągu ponad trzech dekad, jest w czołówce światowych dostawców usług IT. Firma stanowi płaszczyznę integracji pomiędzy klientami a największymi dostawcami technologii informatycznych i platform chmurowych, oferując globalne usługi zarządzania, optymalizujące inwestycje klientów w technologie. 

COMPAREX jest ważnym partnerem dla branży, wspierając transformację cyfrową poprzez dostosowane rozwiązania chmurowe, dzięki którym klienci mogą skupić się na kluczowej działalności, jednocześnie polegając na kompetencjach COMPAREX w zakresie chmury i technologii informatycznych.


Wspólna droga do wspólnego celu

„Branża oprogramowania i usług informatycznych stopniowo przechodzi na subskrypcyjny model biznesowy w związku z cyfrową transformacją, czemu towarzyszy duży popyt na rozwiązania chmurowe. Firma SoftwareONE zawsze była jednym z branżowych pionierów, wprowadzając innowacje oraz dostarczając najlepsze rozwiązania i usługi, które odpowiadają na zmieniające się  potrzeby klientów”, powiedział Dieter Schlosser z zespołu kierowniczego SoftwareONE.

„Nabycie COMPAREX jest ważnym etapem tej podróży. Wspólnie będziemy dysponować kompleksową ofertą oraz szerokimi kwalifikacjami niezbędnymi do zapewnienia jakości i stabilności usług naszym klientom z całego świata. Kontynuując budowanie przyszłości naszej branży, z radością witamy COMPAREX w naszej organizacji”, powiedział Neil Lomax z zespołu kierowniczego SoftwareONE. 
Połączenie jest w pełni zgodne z długoterminowym rozwojem SoftwareONE i inwestycjami w bazę pracowników firmy. SoftwareONE angażuje się zarówno w rozwój osobisty jak i zawodowy swoich pracowników, którzy otrzymają znaczące możliwości rozwoju jako część wiodącej organizacji globalnej. W tym celu do zespołu SoftwareONE Executive Management Team dołączą Dyrektor Generalny COMPAREX Thomas Reich oraz Dyrektor Sprzedaży Marc Betgem.

Fuzja firm wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju SoftwareONE i inwestycję w wykwalifikowany zespół. SoftwareONE angażuje się zarówno w rozwój osobisty jak i zawodowy swoich pracowników, którzy teraz otrzymają również możliwości rozwoju w globalnej organizacji.      W związku z tym dyrektor generalny COMPAREX - Thomas Reich i Główny dyrektor ds. sprzedaży - Marc Betgem dołączą do zespołu kierowniczego SoftwareONE.

 „Pracownicy są naszym najważniejszym zasobem i głównym priorytetem. Przekonanie to podziela firma SoftwareONE, która całą swoją historią dowodzi, że jest oddana swoim pracownikom – powiedział Thomas Reich, dyrektor generalny COMPAREX. – Łącząc wiedzę i talenty obu firm, będziemy mogli zaoferować klientom zaawansowane globalne rozwiązania i usługi, dzięki którym pozostaną konkurencyjni w swoich branżach”.

„Nacisk, jaki firma SoftwareONE kładzie na potrzeby klientów, oraz przywiązanie do ciągłego wprowadzania innowacji, doskonale pasuje do kultury COMPAREX. W przeszłości rozwijaliśmy się w szybkim tempie, a teraz przyspieszymy ten wzrost. Będziemy wiodącym graczem na rynku i zapewnimy klientom jeszcze więcej korzyści. Cieszę się, że będę częścią połączonej firmy i że dołączę do zespołu kierowniczego SoftwareONE; niecierpliwie czekam na to, czego dokonamy jako jedna firma”, powiedział Marc Betgem, dyrektor ds. sprzedaży w COMPAREX.

Główna siedziba SoftwareONE pozostanie w Stans w Szwajcarii. Połączona firma będzie dysponować ponad 200 biurami w 88 krajach z możliwością świadczenia wsparcia w 150 krajach. Kampus COMPAREX w Lipsku będzie nadal odgrywał ważną rolę w obsłudze klientów z regionu EMEA i reszty świata.

„Połączona firma będzie wykorzystywała najmocniejsze strony obu spółek, w tym kulturę przedsiębiorczości SoftwareONE i doświadczenie COMPAREX w zakresie zarządzania procesami. Zamierzamy zintegrować wiedzę techniczną COMPAREX z naszą własną, podzielić się z nowymi kolegami wszystkim, co ma do zaoferowania SoftwareONE, oraz rozwinąć wspólną działalność z wykorzystaniem ich wyjątkowych talentów. Jako jedna firma, będziemy inwestować w najbardziej utalentowany zespół w naszej branży, aby dostarczać klientom najlepsze rozwiązania w jeszcze szybszym tempie”, powiedział Alex Alexandrov z zespołu kierowniczego SoftwareONE.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2019 r. Przejęcie podlega zwyczajowym warunkom końcowym, takim jak uzyskanie zgody organów regulacyjnych.

 

Informacje o SoftwareONE

SoftwareONE, globalny lider w dziedzinie zarządzania oprogramowaniem i zasobami chmurowymi, modernizuje sposób, w jaki organizacje budżetują i optymalizują swoje wydatki IT, od systemów lokalnych po chmurę.  Firma zarządza ponad tysiącem projektów technologicznych na całym świecie i dysponuje wiedzą, która pozwala doradzać klientom w zakresie technologicznych planów migracji do chmury lub optymalizowania wyników biznesowych w środowisku bazującym na chmurze. Platforma PyraCloud, w której zastosowano maszynowe uczenie się, zapewnia widoczność, automatyzację i kontrolę, których potrzebują klienci, aby zmaksymalizować inwestycje w oprogramowanie. Nasze usługi zarządzania portfelem oprogramowania (Software Portfolio Management, SPM) oraz zarządzania  zasobami programowymi (Software Asset Management, SAM) zapewniają metodologię i ramy do optymalizacji bazowej infrastruktury IT, przyspieszenia migracji do chmury i zminimalizowania ryzyka niezgodności z przepisami. SoftwareONE, firma pozostająca własnością prywatną od 1985 r. i zatrudniająca ponad 3000 ekspertów technologicznych w ponad 80 krajach, jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców rozwiązań technologicznych na świecie, a do jej partnerów należą Microsoft, AWS, Adobe, IBM, VMware, Oracle, Citrix, Red Hat, Trend Micro i wiele innych firm. Więcej informacji o SoftwareONE można znaleźć pod adresem http://www.softwareone.com, a także na Twitterze i LinkedIn.


Informacje o COMPAREX

COMPAREX, globalna firma IT o trzydziestoletnim doświadczeniu, jest globalnym dostawcą usług IT specjalizującym się w zarządzaniu licencjami. COMPAREX opracowuje innowacyjne usługi, które pomagają firmom w pełni wykorzystać inwestycje w oprogramowanie i chmurę. Do klientów COMPAREX należą małe i średnie firmy, duże korporacje międzynarodowe oraz instytucje sektora publicznego

Grupa COMPAREX zatrudnia 2500 osób w ponad 80 biurach w 36 krajach Europy, Azji i Ameryki, a w roku 2017/2018 uzyskała przychody w wysokości 2,533 mld euro. Więcej informacji o COMPAREX można znaleźć pod adresem https://comparex.com

 

 

 

Download

Press Release (PDF)

Media

SoftwareONE

Anette Nachbar
anachbar@brunswickgroup.com
+49 15228810363

Sabine Morgenthal
smorgenthal@brunswickgroup.com
+49 6924005510

COMPAREX

Katharine Hersey
communications@comparex.com
+43 1205120681

Kontakt