• COMPAREX Cloud Solutions

    Referencje

Studium przypadku - Microsoft Azure w Nokaut.pl

Firma Nokaut.pl jest autorem porównywarki cen, którą każdego miesiąca odwiedza kilka milionów internautów. Serwis gwarantuje użytkownikom szybkie i bezpieczne wyszukiwanie pod względem funkcjonalności oraz ceny produktów dostępnych w sklepach internetowych. Zamieszczane w serwisie niezależne opinie pomagają w podjęciu decyzji o zakupie i ułatwiają wybór najbardziej wiarygodnego sklepu.

Funkcjonowanie porównywarki zależy od czasu oczekiwania na odpowiedź. Im jest krótszy, tym lepiej. Przy dużej strukturze obrazkowej niezbędne jest wydajne i efektywne narzędzie zapewniające taką usługę.

„Z platformy Amazon korzystaliśmy przez 3 lata i poziom usług wydawał się nam zadowalający. Dopiero dokładniejsze poznanie oferty Microsoft Azure uzmysłowiło nam, jak bardzo możemy poprawić dotychczasowe wyniki i jakość funkcjonowania serwisu. Dodatkowo technologia Microsoft Azure jest przyjazna dla platform Linux, co dla nas miało kluczowe znaczenie” – mówi Marcin Grzybowski, Head of IT Infrastructure, Nokaut.pl

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania Microsoft Azure klient otrzymał krótki czas odpowiedzi na zapytania i zwiększył efektywność porównywarki Nokaut.pl. Model opłat okazał się doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na obniżkę kosztów oraz uwolnienie się od troski ciągłego nadzoru nad nowymi zasobami dla obsłużenia struktury obrazkowej. W konsekwencji pozwolił zająć się wyłącznie prowadzeniem biznesu.

„Bardzo przyjazny interfejs, wyższa dostępność atrakcyjny model opłat przekonały nas do zmiany dotychczasowej platformy Amazon na Microsoft Azure. Obecnie ponad 3 TB struktury obrazkowej naszego serwisu przechowujemy w chmurze Microsoft”.– Marcin Grzybowski.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij swoje zapytanie, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

Kontakt

Inne tematy