• COMPAREX Cloud Solutions

    Referencje

Integracja kont Active Directory z Azure Active Directory

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu istnieje od 90-ciu lat i kształci około 11-tu tysięcy studentów ponad 60-ciu specjalności na 5-ciu wydziałach. Realizuje zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym jak i weekendowym na poziomie wyższym oraz podyplomowym.

Działalność Uniwersytetu wymaga wykorzystania zaawansowanych narzędzi IT usprawniających zarządzanie pracą pedagogów, administracją oraz finansowym obszarem organizacji. Wykorzystanie IT, niezbędne jest w kontaktach ze studentami oraz podmiotami zewnętrznymi. Tak szeroki wachlarz wymagań i konieczność sprawnego przepływu informacji wymusiły konieczność integracji wykorzystywanych systemów komunikacji.

COMPAREX na zlecenie UE w Poznaniu zrealizował projekt integracji kont lokalnego Active Directory Uniwersytetu z Azure Acitve Directory, wykorzystywanym do obsługi Microsoft Office 365. Podczas projektu dokonano weryfikacji i rekonfiguracji lokalnego Active Directory dla 10 000 aktywnych kont użytkowników i 25 000 przypisanych kont użytkowników.

Dzięki COMPAREX Zwiększona została efektywność procesów zarządzania personelem i komunikacją z otoczeniem uczelni oraz istotnie obniżono koszty operacyjne poprzez przeniesienie usług poczty elektronicznej do środowiska Exchange w Office 365.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij swoje zapytanie, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

Kontakt

Inne tematy