#CYBERSECURITY - jak chronić się przed cyberatakami... ?

Bezpieczeństwo oprogramowania a zgodność licencyjna.
Praktyczne wskazówki dla Twojej organizacji.

7 listopada, godz. 10
 

#CYBERSECURITY - jak chronić się przed cyberatakami... ? bezpieczeństwo oprogramowania a zgodność licencyjna. Praktyczne wskazówki dla Twojej organizacji.

Jak donosi raport  "Threat Report Q2 2017" - 9 na 10 firm ma luki w zabezpieczeniach infrastruktury od 3 lat lub dłużej. 60% ankietowanych systematycznie notowało ataki hackerskie. Eksperci raportu wykryli 184 miliardy ataków. W wyniku ataku Twoja firma może być wyłączona na 12 godzin - tyle czasu zajmie przywrócenie sprawności systemów.

Najsłabszym ogniwem w zarządzaniu oprogramowaniem w firmie, są użytkownicy.
Prawdziwą plagą, z jaką zmagają się osoby odpowiedzialne za zarządzanie oprogramowaniem w przedsiębiorstwach są bezpłatne programy do użytku niekomercyjnego. Odpowiednio zarządzając oprogramowaniem można jednak nie tylko uodpornić firmę na ataki hakerskie, ale również zaoszczędzić nawet 30 proc. wydatków związanych z oprogramowaniem.

Podpowiadamy, jak to zrobić!

Obejrzyj nagranie webinarium:

 

Mukul Chopra

Director, Digital Transformation Centre, COMPAREX USA

Mukul Chopra od ponad dwóch dekad pracuje w dziedzinie technologii informacyjnych. W tym czasie był CIO i prowadził wdrażanie technologii w dużych organizacjach w wielu sektorach, w tym w opiece zdrowotnej, edukacji, badaniach, doradztwie i non-profit.

Jest uznanym liderem i ekspertem w strategii technologicznej, transformacjach cyfrowych, zarządzaniu zmianami, zarządzaniu oprogramowaniem. Jest ewangelistą ds. Bezpieczeństwa informacji. Jest autorem popularnego bloga za zakresu technologii i bezpieczeństwa (http://mukulchopra.com)

Ukończył kurs Leadership and Management na Harvard University i uzyskał certyfikat CISSP, ITIL, PMP i MCSE.

Jakub Nowakowski

SoftCare Expert - COMPAREX Poland

Podczas trwającej ponad piętnaście lat kariery zawodowej związany jest głównie z rynkiem IT&T. W tym czasie zajmował się sprzedażą i wsparciem technicznym sprzedaży usług związanych z projektowaniem, wdrażaniem i rozwojem różnego rodzaju systemów dziedzinowych. W Comparex odpowiada za grupę produktów SoftCare, skupiających w sobie rozwiązania z zakresu szeroko pojętego zarządzania oprogramowaniem. Pomaga Klientom w doborze najlepszych rozwiązań do analizy i usprawnienia procesów Software Asset Management.

 

adw. Bartłomiej Witucki 

BSA Contracted Representative, Poland 

Bartłomiej Witucki, adwokat, przedstawiciel BSA The Software Alliance w Polsce, specjalista w zakresie prawa autorskiego, wykładowca prawa własności intelektualnej w Pomorskiej Izbie Adwokackiej, komentator orzeczeń Sądu Najwyższego na łamach Dziennika Gazeta Prawna.

 

 • 10:00 - 10:20

  #CYBERSECURITY - in the contex of day to day IT Resources Management

  Case strories, Best Practices, Biggest cyber threats on the horizon.

  Mukul Chopra - COMPAREX USA

 • 10:20 - 10:35

  #CYBERSECURITY - praktyczne wskazówki jak uchronić się przed cyberatakami

  Odpowiednio zarządzając oprogramowaniem można nie tylko uodpornić firmę na ataki hakerskie, ale również zaoszczędzić nawet 30 proc. wydatków związanych z oprogramowaniem. Podpowiadamy jak to zrobić.

  Jakub Nowakowski - COMPAREX Poland

 • 10:35 - 10:55

  Bezpieczeństwo oprogramowania a zgodność licencyjna

  Zgodność licencyjna - prawne aspekty ochrony programów komputerowych

  adw. Bartłomiej Witucki – BSA.

 •  

 

 

PARTNER WEBINARIUM:

Bądź na bieżąco

  Aby regularnie otrzymywać aktualne informacje i artykuły od firmy COMPAREX, kliknij poniżej:
  Bądź z nami w LinkedIn

Poleć ten warsztat