İş Servisleri ve Altyapı İzleme Çözüm Ailesi (HPE BSM)

HPE İş Servisleri ve Altyapı İzleme (HPE BSM) ürün ailesi kritik iş servislerinin tanımlanması ve anlık olarak izlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.  IT altyapısı ve uygulamalar doğası gereği farklı yazılım ürünleri kullanılarak izlenmektedir. HPE BSM yazılımı ise tüm izleme ve keşif araçlarını kendi bünyesinde barındırır ve bu araçlardan topladığı veriler ile iş servislerinin tanımlanması, topoloji haritalarının çıkarılması, ve anlık olarak izlenerek performans ve erişilebilirlik durumlarının ölçülmesine olanak sağlar. Tüm operasyonel işlemlerin tek bir kullanıcı arayüzü üzerinden yapılmasını sağlar. Mevcut izleme/kontrol işlemlerini otomatize ederek hem işlemlerin hata oranını düşürür, hem de IT departmanı çalışanlarının verimliliğini artırır.
 

HPE Real User Monitor yazılımı, fiziksel veya sanal ortamlarda yer alan uygulamaları kullanan, son kullanıcıların gerçekleştirdiği işlemleri izlemek amacıyla geliştirilmiştir. Son kullanıcıların,  uygulamalar üzerinde yaptıkları işlemleri, hangi sayfaları kullandıkları ve ne kadar süre kaldıkları, problem oluşmuş ise ekran görüntüsüyle birlikte hangi hatayı aldıklarını gösteren; kişi, yer, lokasyon ve zaman bazlı olarak raporlar sunan; verilen eşik değerlerine göre alarmlar yaratılmasını sağlayan bir izleme çözümüdür. Uygulamaların, son kullanıcının bakış açısıyla performans ve erişilebilirlik durumlarının analizlerinin yapılmasını sağlar.

HPE Business Process Monitor (HPE BPM) yazılımı uygulamaların proaktif olarak izlenebilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Yaratılan sentetik senaryolar ile uygulamaların 7/24 test edilmesini, performans ve erişilebilirlik durumlarının analizlerinin çıkarılmasını sağlar. Uygulama test edilen zaman diliminde kullanılmıyorsa bile, yapılan testler ile durumu sanki kullanılıyormuş gibi incelenebilir ve oluşan bir problemin canlı sistem üzerinde başka problemlere yol açmadan, üretilen alarmlar ile, proaktif bir şekilde tespit edilip, problemin o an çözülmesini sağlar.

HPE AppPulse çözümü ile herhangi bir donanım yatırımı yapmadan, HPE veri merkezleri üzerindeki sunucularda çalışan servislerimizle, web ve mobil uygulamalarınızı 7 gün 24 saat izleyebilir, uygulamalarınızdaki sorunlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Çözümün sunduğu gerçek zamanlı arayüz ile, istediğiniz yerden uygulamanızın o anki durumunu, hangi lokasyonlardan kullanıcıların ne işlemler yaptığını ve yaşadıkları deneyimi görüntüleyebilir, eğer bir problem durumu var ise problemin kaynağına doğru analiz yapabilirsiniz.

HPE izleme çözümleri uygulamanızın sadece ana sayfası ya da giriş sayfasını değil, gerçek bir kullanıcı gibi herhangi bir işlem sırasını da uygulamanızda gerçekleştirerek, proaktif olarak uygulamada yaşanan sorunları bulmanıza yardımcı olur.
 

HPE Diagnostics yazılımı uygulamarın işlem seviyesinde izlenebilmesini sağlar. Uygulama sunucularına kurulan ajanlar ile topladığı verileri kullanarak, son kullanıcılar uygulamaları kullanırken, uygulama sunucuları ve databaselerde oluşan yükün veya oluşan problemlerin, temel sebeblerini bulur, uygulamaların arkasında kullanılan class veya methodların  kaç kere çağrıldığı, ne kadar sürdükleri  ve yaşanan dar boğazların nerelerde yaşandığını analiz eder.  JAva ve .net tabanlı uygulamaları ajanlarla izleyebildiği gibi, collectorler yardımıyla farklı sistemlerden de veri toplayabilir.

HPE TransactionVision (HPE TV) yazılımı kritik iş süreçlerinin multiplatform ortamlarda adım adım izlenmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.  Özellikle, senkron ve  asenkron, multiplatform ortamlarda, otomatik olarak ilişkilendirmeyi sağlayarak iş süreçlerin adım adım izlenmesi, getirdikleri yükün analizini ve raporlanmasını sağlar. Oluşan problemlerin, kaynaklarının analizine ve çözümlenmesine yardımcı olur.

HPE Business Process Insight (HPE BPI) yazılımı ise asenkron şekilde gelen IT süreçlerinin belirli bir akış üzerinden, baştan sona her bir adımını ajansız bir şekilde kontrol edilmesini, izlenmesini ve raporlanmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Takip edilen iş süreçlerinde, adım adım yaşanan performans problemlerinin ortaya çıkarılmasını ve tanımlanmasını sağlar.

HPE Operations Manager (HPE OM) yazılımı tüm IT altyapısının izlenmesi amacıyla geliştirilmiştir. Sistemler üzerine kurulan ajanlar ile verileri toplar ve analiz eder. Yaşanan performans problemlerinin birleştirilip, ilişkilendirilmesini sağlar. Oluşan problemlerin temel kaynak sebeplerinin bulunmasına yardımcı olur. Fiziksel, sanal ve cloud yapıda bulunan altyapının tek bir yerden izlenmesini sağlar, böylece oluşan hataların ve performans kayıplarının temel nedenlerini tanımlamak, doğrulamak ve düzeltmek mümkün hale gelir.

HPE SiteScope (HPE SiS) yazılımı IT altyapısı bileşenlerinin ajansız olarak izlenmesi amacıyla geliştirilmiştir. Fiziksel veya sanal IT ortamlarındaki, altyapı elemanlarının; sunucuların, databaselerin, uygulama sunucularının, network cihazlarının,  işletim sistemlerinin, internet servislerinin ve uygulamaların, ajansız bir şekilde 150 den fazla metrik bakımından, performans ve ulaşılabilirlik analizlerinin yapılmasını, raporlanmasını, verilen eşik değerlerine göre alarmlar yaratılmasını sağlar.

Birleşik performans ve kapasite yönetimi aracı HPE Sanallaştırma Performans Görüntüleyici (VPV),  Sanallaştırılmış ortamların ve bulut bilişim bileşenlerinin performans sorunlarının giderimi, optimizasyonu ve gerekli kapasite tahmini konularında yardım sağlayan bir çözümdür.

Sezgisel kullanıcı ara yüzü karmaşık sistemlere detaylı görünüm sağlayıp etkileşimli sıralama ve gruplama yeteneği ile sorunları izole edip performans sorunlarının ad hoc analizi için darboğazları hızlıca ve detaylı olarak araştırmanıza yardımcı olur.  Sağladığı out-of-the-box raporlar, tarihsel kaynak kullanım eğilimleri ve mevcut kapasite verileri ile yaratacağınız yeni VM’leri sanal ortamınıza en iyi şekilde yerleştirmenizi sağlar.
 

HPE Operations Manager i (HPE OMi) yazılımı yukarıda bahsedilen izleme araçlarının toplamış olduğu verileri konsolide bir şekilde sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Anlatılan izleme araçları ile entegre olarak toplanan tüm verileri, tek bir ekranda konsolide bir şekilde operasyona sunar. Oluşan alarmlar üzerinde otomatik aksiyonlar alınmasını sağlar. Yardım Masası yazılımı ile entegre olarak oluşan alarmlar için trouble ticket açılmasını sağlar. Aynı zamanda, gerçek zamanlı servis modelleme ve topoloji tabanlı olay korelasyonu yapma yeteneklerine sahiptir.

Bize Ulaşın

  •  COMPAREX Turkey
     Bilişim Teknolojileri Tic. A.Ş.
     Otağtepe, İnönü Cad. No:72 34810
     Anadolu Hisarı Beykoz İstanbul
  •  34810 Istanbul
  •  0216 332 15 25

Bize Ulaşın

Osman Kayhan

Osman Kayhan

Direktör