SAM2GO – 2 Dakikalık Açıklama Videosu

SAM2GO videosunu izleyerek lisans durumunuzun ne kadar şeffaf olabileceği hususunda heyecanlanabilirsiniz.

Beklenmedik yazılım denetimi gözünüzde büyür. Lisanslama durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekir fakat durum hakkında kesin bir genel bilginiz yoktur. Son SAM projesinin üstünden hayli zaman geçmiştir ve eksik lisans nedeniyle öngörülmeyen maliyet riskleriyle karşı karşıyasınızdır. Bu durum size tanıdık geliyor mu?

SAM2GO ile COMPAREX bu soruları son derece kolay bir biçimde yanıtlayabilmeniz için yardımcı olur. Yazılımı lisansları ve altyapınızı analiz ederek satın almış olduğunuz lisanslar ve gerçekten kullandığınız veya kurmuş olduğunuz yazılımlar hakkında kapsamlı genel bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu analiz sayesinde elinizde bir lisanslama özeti bulunur ve bu özet ileride denetimi geçmek için ihtiyacınız olacak adımlarda size önerilerde bulunmak için kullanılır.

        Denetimlerde Ortaya Çıkan Maliyet Riskleri
         
    Potansiyel Tasarruflar    
         
         
         
Yazılım ihtiyacınız (örneğin 1000 lisans).   Satın almış olduğunuz lisans adedi (örneğin 1200 lisans). Bu duruma »lisans fazlalığı« adı verilir.   Kullanımdaki lisans adediniz. Bu durumda satın almış olduğunuzdan fazla lisans kullanmaktasnınız (örneğin 1200 kullanıyor olmanıza rağmen 1000 adet lisans alınmıştır). Bu duruma »lisans açığı« adı verilir.

“Kurulmuş yazılımlar mevcut lisanslardan daha mı fazla?” veya “Satın almış olduğunuz ve sürdürdüğünüz lisansların tamamına gerçekten ihtiyaç var mı?‘” gibi sorular kesin ve doğru bir biçimde yanıtlanabilir. SAM2GO size özel şeffaflık ve uzmanlarımızdan profesyonel öneriler sunarak yüksek maliyetli denetimlere ait riskleri ciddi anlamda azaltmanıza ve aynı zamanda yazılım maliyetlerinizi konsolide ederek düşürmenize yardımcı olur.

 

 Avantajlarınız

 •  Her zaman için lisans yönetimi şeffaflığı
 •  Tek tıkla dilediğiniz zaman & yerden uyumluluk bilgileri
 •  Kesin yazılım bütçeleri planlaması
 •  Uzman ekipten sürekli güncel lisanslama uzman görüşü
 •  Yönetilen bir servis olan SAM2GO ile uygun maliyetli SAM.

SAM2GO yönetilen bir servis olarak bir Yazılım Varlık Yönetimidir. Uyumluluk risklerinizi azaltmanıza, yazılım lisansları satınalma ve yönetme sürecindeki maliyetlerinizi düşürmenize ve tedarik süreçlerinizin etkinliğini açık bir biçimde artıramanıza yardımcı profesyonel bir lisans yönetim çözümü olan COMPAREX SoftCare sisteminin bir parçasıdır.

 COMPAREX SoftCare

Bize Ulaşın

 •  COMPAREX Turkey
   Bilişim Teknolojileri Tic. A.Ş.
   Otağtepe, İnönü Cad. No:72 34810
   Anadolu Hisarı Beykoz İstanbul
 •  34810 Istanbul
 •  0216 332 15 25